• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Banskou Bystricou budú znieť hity Iron Maiden, Rage či Alkehol, program Angelus Revival je už známy

Pripravili sme pre vás ďalší – v tomto roku už v poradí štvrtý benefičný koncert. Po úspešnom zvolenskom Angelus Spring MetalStorme, na ktorom sa podarilo fanúšikom vyzbierať 1400€ pre OZ Bláznivý zverinec a nemenej vydarenom júnovom Angelus Feste a následnej Angelus After Party, ktorých celkový výťažok pre OZ Onkológia BB bol v rekordnej výške 6143€, vám prinesieme do Banskej Bystrice hity rockovej a metalovej histórie – 26.8.2023 od 17:00 v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej ulici vystúpi štvorica revivalových kapiel na podujatí nazvanom Angelus Revival.

 

Program Angelus Revival:

16:30 vstup

17:00 - 17:45 Exiles

18:05 - 18:55 XIII Ghosts

19:15 - 20:10 Etanol

20:30 - 22:00 Iron Maiden Revival Bratislava

 

Zrod zoskupenia IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA siaha približne do začiatku roku 2007, kedy partia mladých chalanov chcela hrať metalovú muziku a skúškou ohňom mal byť koncert prevzatých skladieb. Všetci sa jednohlasne zhodli na tvorbe IRON MAIDEN. Gitarista Tomáš sa ozval bývalému členovi jedného „Maiden revivalu“ Markovi s návrhom odohrať koncert v bratislavskom kultúrnom dome v Dúbravke. V nasledujúcich 5 rokoch odohrali iba asi 5 koncertov a následne sa kapela odmlčala a každý z členov išiel svojou vlastnou cestou životom. Do roku 2016 bola kapela v hudobnej hibernácii až do momentu, kedy sa Marko a Tomáš zhodli, že by projekt mohli skúsiť oživiť. Tak sa aj stalo a Tomáš poskladal novú zostavu zo svojich hudobno-priateľských kruhov.  Konečnú podobu nabrala kapela v roku 2019 a v tejto podobe hrá doteraz.  Tomáš, Majkee, Vlado, Aďo a Marko kladú prísny dôraz na detail, skladby sa nielen skúšajú, ale aj dôkladne analyzujú, s cieľom zahrať ich tak, aby to nechalo u ľudí čo najlepší dojem z hudobného vystúpenia. 

 

Chalani sa rozhodli tento rok spraviť turné "Dance of Dearh Tour" ako poctu originálu k 20. výročiu - s vierou v silu symboliky a ako súčasť show si kapela vyrobila podobizeň kulís z daného turné, obohatené o veľa rôznych prvkov, ktoré majú čo najviac navodiť autentickosť ,,tancu smrti na cestách". Kapela má na najbližšie roky pripravené viaceré zaujímavé živé prehrávky rôznych turné tejto legendy a fanúšikovia IRON MAIDEN sa určite majú na čo tešiť.  Kapela ďakuje organizátorom Angelus festu za príležitosť si zahrať na akcii skvelého dobročinného charakteru a teší sa na všetkých prítomných ľudí na akcii.

Ukážku z vystúpenia kapely si môžete pozrieť tu.

 

 

Lahôdkou (nielen) pre fanúšikov nemeckej heavy/power metalovej legendy RAGE bude vystúpenie kapely XIII GHOSTS z Bratislavy, ktorá sa do Banskej Bystrice vracia po dlhých 5 rokoch a prinesie nadupaný set, zložený najmä zo skladieb z asi najsilnejšieho obdobia kapely RAGE okolo roku 2000. Zaujímavosťou je, že v kapele spieva basák skvelých CASTAWAY (prog rock/metal) Zolti Daraban a kapela sa vracia na pódiá po dlhej pauze špeciálne aj kvôli nášmu benefičnému festivalu. Ďakujeme!

Malá ukážka z vystúpenia kapely je tu

 

 

Fanúšikov pred polnocou roztancuje kapela ETANOL: „Sme radi,že môžeme byť súčasťou tejto krásnej benefičnej akcie Angelus Revival. Veríme, že aj našim pričinením sa akcia vydarí k spokojnosti. Sme kapela „4 kusov“, ktorá vznikla len ako zabitie nudy počas covidu :-), no baví nás to spolu stále. Sme síce ALKEHOL tribute, ale tak nejak sme sa pustili aj do vlastných vecí, ktoré predstavíme aj na festivale. Samozrejme ALKEHOL a jeho naj hity chýbať nebudú... Tešíme sa!“

 

Kapela EXILES z Martina hrá rôzne rockové cover songy od slovenských, českých a zahraničných interpretov a fanúšikovia sa teda môžu tešiť na hity legiend ako TUBLATANKA, ARAKAIN, HIM či MEDADETH. Kapela vznikla už dávnejšie, ale po dlhšej pauze sa „obnovila“ v januári 2023 aj s dvomi novými členmi. Má za sebou zatiaľ dve vystúpenia a Angelus Revival 2023 bude teda v poradí jej tretia show. „Zahrať si na tejto akcií je pre nás česť a budeme radi, ak naším vystúpením pomôžeme tým, ktorí to potrebujú.“, dodávajú členovia kapely EXILES.

 

Spoluorganizátorom koncertu je spoločnosť Marila trade, s.r.o. a celý výťažok (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný pre organizáciu SPOSA Banská Bystrica, ktorá pomáha aj autistickým deťom. Veríme, že sa nám spoločne podarí vyzbierať peknú sumu!

„Organizácia SPOSA BB je rodičovská a pôsobí v oblasti vytvárania príležitostí, skvalitňujúcich život detí a dospelých s autizmom, ale aj osobám bez autizmu s inými znevýhodneniami v Banskej Bystrici a blízkom okolí. Pozornosť venuje problémom, ktoré rodiny riešia a aktívne pôsobí pri vytváraní nových inovatívnych prístupov. Pomáha pri príprave nových potencionálnych odborníkov, zameraných na prácu s osobami s autizmom. Od roku 2020 spolupracujeme s mladými študentmi psychológie, pedagogiky, zameranej na sociálnu prácu, medicíny, špeciálnej pedagogiky. V čase pandémie sme neprestali pracovať a vytvorili sme podmienky na odovzdávanie našich skúseností budúcim odborníkom. Vytvorili sme nové programy na vzdelávanie mladých s autizmom v praktických zručnostiach. Deti, dospelých znevýhodnených a rodičov podporujeme pravidelnými psychoterapiami a muzikoterapiou k ďalšiemu napredovaniu. Mladá študentka psychológie pripravuje psa na prácu s deťmi – canisterapiu.“, dodáva Mária Helexová, riaditeľka SPOSA BB.

Finančné prostriedky z benefičného koncertu použije na podporenie programov „Zručnosti pre život“, „Štvrtkovú klubovňu“, výcvik psíkov, muzikoterapie, psychoterapie a zaplatenie odborných lektorov.

 

Viac o činnosti organizácie je možné dozvedieť sa tu.

Vstupné bude od 10€ - to znamená, že kto chce, môže zaplatiť aj viac a my celú sumu zašleme na účet OZ SPOSA.

 

Koncert sa uskutoční za podpory partnerov podujatia: Mesto Banská Bystrica, Stredoslovenské osvetové stredisko, SAD Zvolen a Pivovar Huncút. Ďakujeme za podporu!

 

Viac informácií nájdete aj na našom FB:

https://www.facebook.com/angelusfestbb

https://www.facebook.com/events/102351266229346