• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Na benefičnom Angelus Revival sme sa zabavili na hitoch velikánov rocku a metalu a vyzbierali 900€ pre OZ SPOSA

V sobotu 26.8. si fanúšikovia mohli na nádvorí Stredoslovenského osvetového strediska vychutnať výborné vystúpenia revival kapiel a zabaviť sa pri tónoch známych piesní legendárnych kapiel. Od 17:00 sa postupne predstavili skupiny EXILES (Martin), XIII GHOSTS (Bratislava, ETANOL (Handlová) a IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA (Bratislava) – všetky kapely boli ochotné podporiť našu benefičnú myšlienku, vystúpili bez nároku na honorár (len za „cesťák“). Ďakujeme!

Vďaka 65 platiacim fanúšikom (viacerí nechávali na vstupnom aj viac ako 10€ - špeciálne poďakovanie patrí neznámemu fanúšikovi, ktorý pri odchode skonštatoval niečo v zmysle „Mohlo vám prísť aj viac ľudí“ a vložil do kasičky 50€!) sme vyzbierali 859€, organizátori doložili 41€ a na účet OZ SPOSA posielame teda 900€! Čo pri celkových nákladoch na podujatie vo výške 406€ (suma zahŕňa kompenzáciu cestovných nákladov kapiel, tlač plagátov, náklady na zapožičanie „pódiovky“ a drobné občerstvenie pre kapely) znamená, že na každé 1€, ktoré sme získali z grantov, dotácií a darov, sme vyzbierali 2,21€! :-)

Spoluorganizátorom koncertu bola spoločnosť Marila trade, s.r.o. - jej majiteľovi Jožkovi Miťuchovi ďakujeme za bezplatné zabezpečenie ozvučenia a osvetlenia!

 

 

Celý výťažok (100% vyzbieraného vstupného) sme venovali pre organizáciu SPOSA Banská Bystrica, ktorá už viac ako 20 rokov pomáha (nielen) autistom.

Organizácia je rodičovská a pôsobí v oblasti vytvárania príležitostí, skvalitňujúcich život detí a dospelých s autizmom, ale aj osobám bez autizmu s inými znevýhodneniami v Banskej Bystrici a blízkom okolí. Pozornosť venuje problémom, ktoré rodiny riešia a aktívne pôsobí pri vytváraní nových inovatívnych prístupov. Pomáha pri príprave nových potencionálnych odborníkov, zameraných na prácu s osobami s autizmom. Od roku 2020 spolupracujeme s mladými študentmi psychológie, pedagogiky, zameranej na sociálnu prácu, medicíny, špeciálnej pedagogiky. V čase pandémie sme neprestali pracovať a vytvorili sme podmienky na odovzdávanie našich skúseností budúcim odborníkom. Vytvorili sme nové programy na vzdelávanie mladých s autizmom v praktických zručnostiach. Deti, dospelých znevýhodnených a rodičov podporujeme pravidelnými psychoterapiami a muzikoterapiou k ďalšiemu napredovaniu. Mladá študentka psychológie pripravuje psa na prácu s deťmi – canisterapiu.“, dodáva Mária Helexová, riaditeľka SPOSA BB.

Finančné prostriedky z benefičného koncertu použije na podporenie programov „Zručnosti pre život“, „Štvrtkovú klubovňu“, výcvik psíkov, muzikoterapie, psychoterapie a zaplatenie odborných lektorov. Viac o činnosti organizácie je možné dozvedieť sa tu: https://www.sposabb.sk/o-nas/

 

Ďakujeme našim partnerom: Stredoslovenskému osvetovému stredisku za bezplatné poskytnutie priestorov, Mestu Banská Bystrica a SAD Zvolen za umožnenie bezplatného polepu plagátov, Kaviarni u Bothara za zabezpečenie výčapov a finančný príspevok na krytie časti nákladov, Pivovaru Huncút za sponzorské nápoje pre kapely aj dobrovoľníkov a firme Skákacie hrady ZH za poskytnutie stanu na prekrytie pódia za zvýhodnenú cenu.

O organizačné zabezpečenie podujatia sa staral tím dobrovoľníkov v zostave: Peťo Javorský, Maroš „Samo“ Krajč, Mišo Krajč, Ľubo Kuruc a Vlado Lauko.

 

 

Najbližšie podujatie pod hlavičkou „Angelus“ sa uskutoční v piatok 8.12.2023 na skvelom mieste – v legendárnom Kultúrnom dome Podlavice, kde v minulosti vystupovali hviezdy ako AMORPHIS či KRABATHOR. My sme veľmi radi, že na benefičnom koncerte „Angelus Cat Rescue“, ktorého celý výťažok bude venovaný mačaciemu útulku Bystrická mačačáreň, vystúpia skvelé kapely na čele s ACID FORCE, ktorí sa na scénu vracajú po dlhšej pauze. Tešiť sa môžeme aj na kapely PATRIARCHA, ADACTA a BERSTUK.

Viac informácií o koncerte môžete nájsť na našom FB:

https://www.facebook.com/angelusfestbb

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/978915079926712

 

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na vás v decembri!

Organizátori Angelus Festu

 

Fotografie: Miro Revallo a Peťo Javorský