• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Midnight Scream a Besna vystúpia na Angelus Feste 2023

Sme radi, že vám dnes môžeme oznámiť 2 výborné správy:

V poradí štvrtou oficiálne oznámenou kapelou, ktorá vystúpi 3.6.2023 na Angelus Feste 2023, sú legendárni MIDNIGHT SCREAM z Veľkého Krtíša - gitarista Pali Ďuriš k tomu dodáva: "Tento rok je to vlastne 10. výročie od účinkovania na nemeckom mega festivale Wacken Open Air 2013, takže určite zaznejú skladby, ktoré kapela hrala priamo tam, plus zopár ďalších klasických skladieb z albumov My Girlfriend Death, Shadowplay, War Never Changes, Flammarion. Bude to výnimočne ojedinelý koncert kapely po viac ako 3 rokoch od poslednej akcie. Tešíme sa na festival a na vás!!!"

Dodávame, že zostava MIDNIGHT SCREAM na Angelus Feste by mala byť z obdobia rokov 2011 až 2016, čiže tzv. „Wacken line up“ - Jaro Šajgalík - spev, Pali Ďuriš - gitara, Michal Černák - gitara, Marek Jamber - basa, Renato Sanda – bicie.

V júni si prídu na svoje aj priaznivci post black-metalu, ktorý zaznie v podaní objavu minulého roka – skupiny BESNA:

„Je skvelé, že na Slovensku v časoch, keď ľudia často viac hľadajú to, čo ich rozdeľuje, vznikajú benefičné metalové podujatia, kde sa všetci vieme solidárne spojiť a pomôcť tak slabším a ohrozeným. Teší nás ešte viac, že to má dokonca taký úspech, že ich organizátori môžu robiť pravidelne. Sme radi, že budeme tento rok toho súčasťou a srdečne pozývame aj vás na Angelus Fest 2023, kde okrem nášho debutového albumu Zverstvá predstavíme naživo aj nový singel Neha!“, dodávajú k vystúpeniu kapely jej členovia.

Na Angelus Feste vystúpi spolu 10 kapiel, zostava bude žánrovo pestrá: od punku cez heavy metal až po death metal. Veríme, že sa nám podarí prvý-krát pritiahnuť aj zaujímavé kapely z neďalekého zahraničia a prinesieme fanúšikom tvrdej hudby skvelý zážitok, znásobený možnosťou podporiť dobrú vec.

 

Tlačová správa