• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Na júlovej Angelus After Party sa v Banskej Bystrici predstaví pätica kapiel

Presne päť týždňov po vydarenom benefičnom Angelus Feste, kde vystúpilo na slnkom zaliatom amfiteátri 10 kapiel a spolu sme vyzbierali pre OZ Onkológia rekordných 5303€, sa uskutoční nadväzujúca open air after party. V príjemnom prostredí „vo dvore“ bansko-bystrického SOVA baru & art klubu vystúpi 8.7.2023 od 17:00 silná a pestrá zostava 5 metalových kapiel – žánrovo od heavy až po death metal.

 

Program koncertu je nasledovný:

16:30 otvorenie klubu

17:00 – 17:40 Broken Rain

18:00 – 18:40 Ruineum

19:00 – 19:40 Peorth

20:00 – 20:40 Bloody Redemption

21:00 – 21:40 Technology Of Death

Zmena programu vyhradená.

 

Celé vyzbierané vstupné opäť venujeme pre OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne, infúznych púmp a pod.). Podarí sa nám zaokrúhliť sumu na 6.000€? Ak sa pri vstupnom od 10€ príde na koncert pozrieť aspoň 70 návštevníkov, tak áno! :-)

Po necelom roku sa na rovnakom mieste opäť predstaví domáca heavy/power metalová kapela BROKEN RAIN, ktorá má na svojom konte zatiaľ jeden album „Here Comes The Pain“ z roku 2015, novinka však na seba nenechá asi dlho čakať:
„Minulé leto sme absolvovali spomienkové turné v klasickej zostave s naším bývalým spevákom Martinom. Pôvodne malo ísť len o jednorazovú záležitosť, ale zistili sme, že nás to spolu zase baví. Martin sa vrátil do kapely a momentálne už pripravujeme skladby na nový album. Niektoré z nich budú mať koncertnú premiéru práve na Angelus After Party.“, pridáva podrobnosti Vlado z kapely BROKEN RAIN.

Na výnimočne vydarenom aprílovom koncerte Angelus Spring Metal Storm (Wake up, Zvolen) s výťažkom 1.400€ pre útulok zvierat Bláznivý zverinec fanúšikov svojím svižným thrashom zaujala kapela TECHNOLOGY OF DEATH – chalani pozývajú všetkých aj do Banskej Bystrice:
„Sme kapela zo Žiaru nad Hronom a hráme thrash metal. Máme radi rýchlu a tvrdú muziku, a preto vás pozývame na náš rezký setlist, pri ktorom sa poriadne vybláznime. V Banskej Bystrici hráme prvýkrát, a preto veríme, že sa zídeme v hojnom počte a spoločne podporíme dobrú vec, ktorou táto benefičná akcia určite je. Tešíme sa na vás!“

Poriadnu porciu poctivého old school death metalu prinesú populárni BLOODY REDEMPTION, ktorí nedávno vydali kritikou aj fanúšikmi veľmi pozitívne prijatý (ich v poradí druhý) album „Hit To The Gore“. V Banskej Bystrici spoja hudobníci aj fanúšikovia príjemné s užitočným:
„Čo môže byť lepšie ako pomôcť tým čo robíme najradšej? Dostali sme možnosť a využijeme ju naplno.  Naservírujeme vám to najlepšie z našej tvorby a spoločne ukážme, že odkaz tejto benefičnej akcie má silný význam!“, dodáva štvorica muzikantov.


Fotografie: Petra Zaujec, Marius Sachtikus, Lukáš Kollárik a archív kapiel

Kvalitný (melodický) death metal predvedú aj výborní PEORTH, ktorí majú na svojom konte taktiež zatiaľ 2 vydarené albumy, druhý v poradí s názvom „ Make The Reversal“ vyšiel v roku 2015. Chalani sa do Banskej Bystrice vracajú po 5 rokoch:
„Byť súčasťou myšlienky Angelus festu je pre nás veľká česť a budeme radi, ak naším setom pomôžeme tým, ktorí to potrebujú najviac. S hodnotami festivalu sa plne stotožňujeme a pevne veríme, že výťažok z koncertu padne na úrodnú pôdu. Okrem starších skladieb zo stále aktuálneho albumu „Make the Reversal“ zahráme aj zopár nových skladieb z pripravovanej dosky. Aj keď je už tohtoročný „hlavný“ Angelus Fest 2023 za nami, budeme radi, ak metalisti znova ukážu svoje veľké srdce a 08.07.23 prídu do klubu Sova podporiť správnu vec v rámci akcie Angelus Afterparty 2023.“

Pestrú zostavu kapiel uzatvára death/doomové RUINEUM z neďalekého Zvolena: „Sme veľmi radi, že môžeme podporiť dobrú vec prostredníctvom našej hudby. Očakávať od nás môžete špinavý death/doom metal. Tešiť sa môžete na tracky z nášho vydaného „Dema“, ale máme pre vás aj novinky, ktoré sa objavia na novom albume, ktorý je v pláne na jeseň tohto roku.“ 

Prísť 8.7.2023 do Sovy sa určite oplatí!

Viac informácií na:
https://www.facebook.com/angelusfestbb/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/1449388178941921

 

Do pozornosti dávame aj pripravovaný 2. ročník Angelus Revival, ktorý sa uskutoční 26.8.2023 v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska v B. Bystrici. Vystúpia revivalové kapely, ktoré zahrajú známe rockové a metalové hity – tešiť sa môžete okrem iného aj na 90-minútovú show, venovanú albumu „Dance Of Death“ v podaní IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA!

Viac informácií môžete nájsť tu:
https://www.facebook.com/events/102351266229346