• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Decembrový Angelus Cat Rescue pomôže Bystrickej Mačačárni, vystúpi 5 kapiel na čele s Acid Force a Patriarcha (aktualizované)

Máme úspešne za sebou 4 tohtoročné benefičné koncerty pod hlavičkou „Angelus“, na ktorých sa nám podarilo vyzbierať spolu 8443€ pre OZ Onkológia BB, OZ SPOSA BB a OZ Bláznivý zverinec. Rok ukončíme v Kultúrnom dome Podlavice, kde sa fanúšikom predstaví kvinteto kapiel – ACID FORCE, PATRIARCHA, HROBAR, BERSTUK a DECLARATION OF DEATH.

 

Program Angelus Cat Rescue (8.12.2023):

18:00 Declaration of Death (alternative metal)
19:00 Berstuk (black metal)
20:00 Hrobar (cross over thrash)
21:00 Patriarcha (melodic death metal)
22:00 Acid Force (thrash metal)

 

Thrashová kométa ACID FORCE ohlasuje návrat a kapela znovu aktívne koncertuje po takmer 4-ročnej odmlke a spolu s Jawbreaker Records dokončujú posledné prípravy na album „World Targets in Megadeaths“, ktorý vychádza už 3. novembra, 2023! Poďme sa pozrieť trochu do histórie: Začiatkom roka 2019 frontman Teodor oznámil svoj odchod z ACID FORCE. Po Teodorovom odchode sa kapela zavrela do skúšobne a rozhodla sa hľadať nového člena a vytvárať skladby na nový album. Tieto procesy boli predĺžené v dôsledku pandémie covid-19. Nádej na znovuzrodenie monštra Acid Force sa objavila v lete 2021 a kapela sa jej chytila pevne. Post frontmana zastrešil gitarista Andrej a post basgitaristu vystriedal mladý, kučeravý, 100-kilogramový blonďák Juraj Ondrejmiška. V tom čase už mala kapela hotovú časť materiálu na druhý album, no svoj comeback sa rozhodli neunáhliť. Počas roku 2022 kapela aktívne tvorila a pripravovala sa na nahrávanie v štúdiu. Skladby nového albumu mali byť v porovnaní s ostrými vysokorýchlostnými metalovými riffmi „Atrocity for the Lust“ o niečo melodickejšie a aj v tvorbe kapely nastal istý posun vpred. Nahrávanie druhého albumu „World Targets in Megadeaths“ začalo 3. októbra 2022. Časové rozpätie v štúdiu trvalo až 4 mesiace a kapela sa sústredila na doladenie všetkých detailov novej dosky. Nahrávanie albumu bolo ukončené 1. februára 2023. Práce na albume však neboli úplne dokončené, niekoľko ďalších týždňov kapela precízne pracovala na mixe a masteringu celej nahrávky, vrátane príprav na vydanie . Začiatkom mája 2023 sa kapela dohodla na spolupráci so švédskym vydavateľstvom Jawbreaker Records. 10. mája ohlásili ACID FORCE svoj návrat na scénu videoklipom k singlu „Praise the Atom“, ktorý si môžete pozrieť tu. Na Angelus Cat Rescue zažije Banská Bystrica comeback tejto skvelej kapely!

 

Progresívne/melodických death-metalistov PATRIARCHA poznajú fanúšikovia Angelus festu minimálne od roku 2021, keď kapela otvárala svojím vystúpením prvý ročník festivalu. Ich zatiaľ posledný album „Tumulus“ (2021) zaznamenal pozitívny ohlas u fanúšikov aj recenzentov a kapela patrí medzi koncertne najaktívnejšie – v tomto roku sa predstavila na turné po boku DOOMAS, vystúpila na veľkých letných festivaloch ako Rock pod kameňom či Topfest a sme radi, že podporí aj náš benefičný koncert v legendárnom KD Podlavice.

Patriarcha - Singularita

Z neďalekej Banskej Štiavnice k nám zavíta zaujímavá kapela, ktorá sa predstaví svojimi slovami: „Sme HROBAR z Hontu. Hráme crossover speedrun, ľuďom sa to páči a to sa zas páči nám. Za sebou máme jeden album „Rýchla Smrť“, ktorý vyšiel u Support Underground. Stojí za vypočutie. Aktuálne pracujeme na novom albume, chceme ho vydať už asi tretí rok, ale viete ako to chodí. Každopádne fanúšikovia sa môžu tešiť na stariny, novinky, pit vipery a najmä na to, že ako jediná kapela na koncerty nenosíme merch a CD, lebo ich vždy zabudneme. Ale to všetko sa možno zmení, alebo nie? Uvidíte v Bystrici.“

Hrobar - Doktor Krompáč

 

 

 

BERSTUK na začiatku zapustil svoje korene v Likavke ako jednočlenná kapela. Po vydaní prvého dema "Vláda rukou smrti" sa do kapely pridal vokalista a spolu vydali debutový album "Keď Korene Vyrašia". Momentálne je BERSTUK už päť členná kapela, hrajúca black metal s pestrými melódiami a miestami nezvyčajnými riffmi – aj o tom sa budete môcť presvedčiť začiatkom decembra na Angelus Cat Rescue.

Berstuk - Likava

 

Z pôvodne avizovanej zostavy vypadli Bratislavčania ADACTA, ktorých nahradila mladá zvolenská kapela DECLARATION OF DEATH.

Celý výťažok z koncertu venujeme Bystricke mačačárni – o organizácii nám povedala viac Barborka Šingerová: „Náš najväčší problém sú financie, neustále... Každý mesiac platíme veterinárov (3000 - 5000€, podľa prípadov a "šťastia"), potrebujeme kupovať krmivo (500 - 1000€), podstieľku a plienkové podložky (800-1000€) a to nerátam ešte deky, tkaniny, peliešky. Tie občasne dostaneme, ale bohužiaľ ľudia viac podporujú psie útulky a nosia to najmä tam. K tomu potrebné veci ako výmena a obnova škrabadiel, keďže akurát prichádzame do bodu, že sa nám rozpadnú posledné. Tento rok podpora klesla a neustále klesá. Nedokážeme aj napriek výzvam nájsť viac ako troch, zázrakom možno 5 ľudí, ktorí nám pošlú krmivo, keď pýtame… Je to veľmi smutné. Chápeme problémy súčasnej doby, peňazí nie je nazvyš, ale pravidelne pár eur mesačne snáď ľudia vedia obetovať aj mačkám...“

Je jasné, že to v dnešnej dobe ani zvieracie útulky nemajú jednoduché, tak veríme, že spoločnými silami čo pomôžeme čo najvyššou sumou a okrem toho opäť raz spojíme príjemné s užitočným.

Vidíme sa v piatok 8.12.2023 v Podlaviciach!

FB udalosť

 

Foto: Jimmi (Acid Force), Marek Ivan (Berstuk), Mrtvolka-Metalexpress (Hrobar), Lucia Zimerman foto (Patriarcha) a archív kapiel