• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Na Angelus Cat Rescue sme vyzbierali 1200€ pre Bystrickú Mačačáreň!

V piatok 8. decembra sa do kultúrneho domu v Podlaviciach opäť vrátil metal! Na pódiu, kde v minulosti vystúpili velikáni ako AMORPHIS, KRABATHOR či pred 4 rokmi domáci PYOPOESY, sa na podujatí nazvanom Angelus Cat Rescue 89 platiacim fanúšikom predstavilo 5 zaujímavých kapiel a spoločne sme vyzbierali peknú sumu pre OZ Bystrická Mačačáreň.

 

Angelus Cat Rescue (našu okrúhlu 10. koncertnú akciu) máme úspešne za sebou... Veľká vďaka patrí všetkým účinkujúcim kapelám: DECLARATION OF DEATH, BERSTUK, HROBAR, PATRIARCHA a ACID FORCE za ich účasť na akcii iba za cestovné náhrady, pričom niektorí sa dokonca aj náhrad vzdali v prospech zbierky. Ďakujeme OZ Podlavice a Skubín za bezplatné poskytnutie kultúrneho domu, pivovaru Urpiner za sponzorské nápoje a zapožičanie výčapu, firme MB TECH BB za poskytnutie dodávky a majstrovi zvuku Jožkovi Miťuchovi za jeho služby a hlavne ústretový prístup. Pozdravujeme aj celý Angelus tím - bez vás by to jednoducho nešlo... V neposlednom rade posielame veľký palec hore a našu vďaku všetkým fanúšikom, ktorí merali cestu do Podlavíc a koncert v slušnom počte podporili. Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie. Celkový výnos z Angelus Cat Rescue bol dohromady 1200 EUR, peniaze som 13.decembra odovzdal Barborke z Bystrickej Mačačárne. Jej nefalšovaná radosť z tejto sumy mi urobila deň a utvrdila ma v presvedčení, že Angelus akcie dávajú zmysel...“, zhodnotil za organizačný tím Peťo Javorský.

 

Dnes sme dostali do rúk sumu 1200€... Metalisti majú srdcia na správnom mieste, tvrdíme to odjakživa. Ďalší charitatívny koncert, ktorého výťažok putoval pre našich zverencov. Ešte raz sa chceme zo srdca poďakovať Peťovi a všetkým organizátorom, zúčastneným a tiež kapelám, ktoré hrajú bez nároku na odmenu. Všetci ste frajeri! Peniažky vložíme na účet a platíme časť dlhov. Dnes zaspíme o niečo ľahšie...😊“, napísala na sociálnej sieti Barborka Šingerová z OZ Bystrická Mačačáreň.

 

Foto: Peťo Javorský a FB kapiel

 

Celkové náklady (zahŕňajúce cesťáky kapiel, náklady na zvuk, tlač plagátov a drobné občerstvenie pre kapely) na koncert boli vo výške 563€, takže pri výťažku vo výške 1200€ sa nám opäť podarilo vyzbierať sumu na úrovni viac ako 2-násobku nákladov a to je skvelé! Za každé získané 1€ z grantov, dotácií či darov sme posnuli na dobročinné účely 2,13€!

 

Sme radi, že to aj ďalšia naša akcia pod hlavičkou „Angelus“ dopadla k spokojnosti všetkých zúčastnených. Špeciálne nás teší, že mnoho fanúšikov sa opakovane vracia na naše benefičné koncerty a pomaly sa vytvára „angelusácka“ komunita a zostáva zachovaná tradícia, že mnohí sú ochotní vložiť do zbierky aj viac ako je definované vstupné. Nedá nám nespomenúť, že (okrem toho, že všetky kapely zahrali len za symbolické cesťáky) členovia kapely PATRIARCHA opäť (podobne ako na prvom ročníku Angelus Festu v roku 2021) vrátili celú sumu za cesťák do zbierky pre mačičky a taktiež si vážime (opakovanú) podporu zo strany členov kapiel, ktoré v minulosti vystúpili na našich koncertoch a teraz na Angelus Cat Rescue prišli ako (samozrejme platiaci!) fanúšikovia – chalani z kapiel ABSTRACT, TECHNOLOGY OF DEATH, GÁGOR či REALMS OF CHAOS – ste skvelí, ďakujeme! Veľmi sympatickým gestom bola reakcia zo strany člena kapely PEORTH (zahrali v júli na Angelus After Party) Martina, ktorý poslal peniaze na účet (a následne sme ich vložili do spoločnej zbierky) a podobne podporil našu zbierku aj člen nášho Angelus tímu (pomáhal na júnových Angelus festoch) Matej z Bratislavy – ďakujeme!

 

Veríme, že v KD Podlavice zažijeme aj ďalšie podobne vydarené benefičné koncerty – už teraz si môžete poznačiť dátum 19.10.2024 – pod hlavičkou „Angelus“ oslávia 30 rokov na scéne legendárni PYOPOESY! Viac informácií už čoskoro...

 

Želáme krásne Vianoce a všetko dobré v novom roku 2024!

Organizátori