• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Začiatkom apríla sa v Žiari predstaví pätica kapiel, pomôžeme malému Marekovi (aktualizované)

V poradí 12. benefičný koncert pod hlavičkou „Angelus“ sa uskutoční 6.4.2024 v Pivárni Žiarčan v Žiari nad Hronom – na podujatí vystúpi 5 výborných kapiel a – ako vždy – urobíme spolu opäť dobrý skutok!

 

„Volám sa Marek Škoda, narodil som sa 24.02.2023 v nemocnici v Žiari nad Hronom. Moje prvé hodiny neboli ako obvyklé, pri maminke, keďže som bol pár hodín po narodení prevezený v kritickom stave do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici na oddelenie JIRS, kde sa začala moja cesta životom. Mal som okolo seba veľa prístrojov a káblikov, všetci sa o mňa veľmi báli a môj stav bol veľmi kritický. Rozhodol som sa, že zabojujem a budem bojovať aj naďalej...“, takto sa začína príbeh malého bojovníka Mareka, ktorý spolu so svojimi rodičmi bojuje o zaradenie sa do života. A my sme sa rozhodli, že mu pomôžeme a venujeme celý výťažok benefičného koncertu „Angelus – koncert pre Mareka“!

 

Fanúšikom sa postupne predstaví kvinteto kapiel rôznych žánrov od punk-rocku po death-metal:

17:30 Začiatok predaja vstupeniek pre fanúšikov
18:00 - 18:50 Melissa Mandy Crew
19:10 - 19:55 Pankhart
20:15 - 20:55 Technology Of Death
21:15 - 22:05 Sitňan
22:25 - 23:00 Brain Dealers
Vstupné bude od 5€, budeme však radi, ak každý, kto si to môže dovoliť, bude nechávať viac. My samozrejme celú sumu venujeme malému Marekovi resp. jeho rodičom na úhradu nákladov, spojených s jeho liečbou.

 

Domáci trasheri TECHNOLOGY OF DEATH sú pravidelným návštevníkom angelusáckych akcií už dobre známi. Ich energiou nabitý set bude vyskladaný zo skladieb z čerstvého debutového albumu „Skutočný nepriateľ“, možno zahrajú aj túto.

Druhou domácou kapelou, ktorá na podujatí vystúpi, bude punk-rocková legenda SITŇAN: „Kapela sa pomaly prebúdza zo zimného spánku, tak začíname aj sem-tam skúšať. Koncerty sa začínajú objavovať, no vyzerá to tak, že tento rok ich veľa nebude a preto sme radi, že môžme podporiť benefičak u nás v Žiari, kde odohráme náš osvedčený repertoár plný ľúbezných songov. Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa!“. Jeden zo spomínaných ľúbezných songov nájdete tu.

„Skupina PANKHART je partia štyroch – dajme tomu, že – hudobníkov zo Šurian, čo hrajú ľuďom od roku 1998 svojský punk-rock z garáže. Rokmi dlhá a úspechmi krátka história tohto kvarteta je zatiaľ bez oficiálneho štúdiového albumu, iba s dvoma demo-nahrávkami zo skúšobne. A keďže život je ako kreslenie bez gumy, tak nikdy nevieš, ako to nakoniec dopadne...“ - takto sa predstavila v poradí tretia vystupujúca kapela a v ich podaní sa môžeme tešiť napríklad na toto :-)

 

Foto: Ondrej Bíreš, weby a archív kapiel

 

BRAIN DEALERS je zvolenská death-metalová kapela, pôsobiaca na scéne od roku 2019. Pôvodnú 4-člennú zostavu doplnil v roku 2023 spevák Dávid a vo februári 2024 nahrali debutový album, ktorý je momentálne v štádiu mixingu a masteringu. Kapela stihla doteraz vydať svoje debutové EP "Hostina" a je aktívna aj na koncertných pódiách. V roku 2023 boli chalani nominovaní na Radio Head Awards v kategórii Objav roka, kde sa nakoniec dostali až do finálovej pätky. Už teraz sa tešia ako vám predvedú svoju death-metalovú smršť ako v tejto klipovke.

Špeciálnym hosťom koncertu je kapela MELISSA MANDY CREW na čele so sympatickou talentovanou 12-ročnou rockerkou Melissou Mandy Maruškovou, ktorá už stihla spolupracovať s Mariánom Čekovským, Paľom Drapákom či českou kapelou ŠKWOR. "Moja kapela sa skladá zo štyroch členov, okrem mňa je tam basgitarista Richi, gitarista Adam, bubeníci Timo a Oliver (oni dvaja sa alternujú, pretože jeden bubeník hrá ešte v inej kapele). Sú to všetko super chalani. Ľudia, ktorí sa 6.4. prídu pozrieť na naše vystúpenie, sa môžu tešiť na rockovú hudbu, kde zahráme našu tvorbu, ale aj covery od známych kapiel, niektoré s vlastným slovenským textom." A takto v jej podaní znie Paranoid! :-)

 

Koncert organizujeme v spolupráci s majiteľmi a zamestnancami Pivárne Žiarčan, ktorí na soc.sieti zverejnili nasledovný odkaz: „Celý marec, ideme všetku svoju pozornosť, energiu a čas venovať tejto AKCII, ktorú považujeme za najväčšiu udalosť v histórii Žiarčanu. Za najväčšiu v každom smere, lebo veľkými sa stávame vďaka skutkom, ktoré robíme. My všetci, čo tu pracujeme a nejakým spôsobom sme prepojení s touto pivárňou sľubujeme, že pre Mareka urobíme maximum!“

Každý, komu sa z rôznych dôvodov nebude dať prísť na koncert a prispieť do zbierky pre Mareka osobne, môže poslať ľubovoľnú čiastku na transparentný účet: SK7911000000002933834989.

 

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/285491594560945

 

Tešíme sa na vás v sobotu 6.4.2024 v Žiari nad Hronom! 

Organizátori benefičných koncertov "Angelus"