• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Rozhovor s Luboshiom (Demonic-eyed) a Vladom (Broken Rain)

Sme veľmi radi, že na našom prvom angelusáckom koncerte v Brezne (23.3.2024, klub Diverso) vystúpia aj naši „starí známi“- kapely DEMONIC-EYED a BROKEN RAIN. Chalani z oboch kapiel dlhodobo a skutočne nadštandardne podporujú naše aktivity a my ich vždy s radosťou privítame v koncertnej zostave. S Luboshiom aj s Vladom sme v minulosti už uverejnili rozsiahlejšie rozhovory – môžete si ich prečítať tu a tu. Teraz sme ich poprosili len o stručné odpovede na 3 jednoduché otázky....

 

Ako z pohľadu kapely dopadol rok 2023, čo všetko ste stihli (nové skladby, koncerty), prípadne plánovali, ale nepodarilo sa? 

Luboshio (Demonic-eyed): Hlavne sa stále snažíme držať zvolený kurz a napredujeme naším smerom a tempom ďalej. Odohrali sme 18 koncertov (vrátane jedného v Rádiu_FM) a nahrali sme 5-ty album (je momentálne na mixáži u Adama Mičinca) - to sú asi 2 najpodstatnejšie informácie. Naša 5-ka vyjde v tomto roku, v minulom sme to nestihli, ale nevadí, hlavne, aby dobre znela... Bude na nej 9 skladieb, nahrávalo sa v auguste, septembri a októbri u Mira Speváka, obal je od Roba Ivana, grafického spracovania sa ujal znovu Julo Tomáš (basák v ABSTRACT a GÁGOR). Trochu sme sa posunuli aj hudobne, nie je to príliš veľký žánrový skok, ale bude to asi náš najodlišnejší album - aj vďaka tomu, že sme nadobro do našich radov pribrali DOOM-a, speváka a textára (predtým DADCARE). Takže sme kvarteto.

Vlado (Broken Rain): V roku 2023 sme veľmi nekoncertovali, o to intenzívnejšie sme sa však venovali tvorbe nových skladieb. Po návrate speváka Martina sme dostali čerstvý vietor do plachiet a v kapele je tvorivá atmosféra.

 

Aké máte plány na rok 2024, kde všade vás môžu fanúšikovia vidieť, aké už máte potvrdené koncerty? Dočkáme sa v tomto roku vašich nových skladieb resp. nového albumu?

Luboshio: Na prvý polrok máme zatiaľ booknutých 5 koncertov. Všetko zverejňujeme na našich sociálnych sieťach, tam to všetko ľudia nájdu. Album vyjde asi na jar/v lete, podľa toho, kedy dodá Adam zmixované skladby. Čo sa týka tej hudobnej rozdielnosti oproti predchádzajúcim albumom, tentokrát sme si s DOOM-om viac podelili spevy, všetky skladby sú v podstate "duety" - ak sa to tak dá nazvať :-), v jednej skladbe spieva 90 percent vokálov DOOM (ja tam len tak zašemotím kúsok v refréne, hehe). Spevy sme sa snažili doviesť k úplnej konkrétnosti a zrozumiteľnosti. Čo sa týka DOOM-ovho spevu, dostali sme ho do trochu odlišnej polohy ako na našom epku D-EP'23 (alebo ako screamoval v DADCARE)- má viac HC podobu a trochu nižšie položený hrdelný hlas s občasnými scream nápekmi - proste jednou vetou - MOZGY SI IDE VYPĽUŤ! Okrem toho aj priložil "ruku k textom".

Vlado: V roku 2024 chceme všetku energiu v prvom rade venovať nahrávaniu nového albumu a všetkému, čo k tomu patrí - tvorbe novej vizuálnej stránky, príprave videoklipov a podobne. Keď bude album na svete, určite ho aj patrične pokrstíme. Zatiaľ nechceme predbiehať udalosti, ale dáme včas vedieť.

 

 

Ako by znela vaša pozvánka na marcový benefičný koncert Angelus Spring MetalStorm pre fanúšikov? Na čo sa môžu tešiť tí, ktorí vás prídu v ten večer podporiť?

Luboshio: My pôjdeme určite naplno, pre mňa je to proste tak - metalová hudba naživo bez nasadenia je nepredstaviteľná. Verím a dúfam, že v Brezne stretnem všetkých alebo aspoň väčšinu kamarátok/tov, s ktorými sa poznám roky a ešte v kombinácii s benefičnou myšlienkou Angelus festu to bude PRAVÁ OSLAVA ZA ZVUKU VIBRUJÚCICH DVOJKOPÁKOV, BUBLAJÚCEJ BASY, ZDISTORTOVANÝCH GITÁR A "HRDLO ZNEUCŤUJÚCICH" SPEVOV hehe - nie je o čom, polahoda nevídaná! V mene kapely DEMONIC-EYED ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na koncert a stretnutie so všetkými, čo prídu podporiť benefičnú myšlienku a kapely!

Vlado: Na tento koncert si veľmi radi urobíme prestávku počas nahrávania albumu. Predstavíme čerstvé novinky priamo zo štúdia, zároveň zahráme to najlepšie z nášho repertoáru a vystúpenie spestríme aj nejakými prevzatými metalovými klasikami. Bude to pestré a energické! Tešíme sa, že sa môžeme v spoločnosti skvelých kapiel zúčastniť na tejto benefičnej akcii a aspoň trochu pomôcť deťom s Downovým syndrómom.

 

Ďakujem za rozhovor!

 

Rozhovor pripravil: Vlado Lauko

Fotografie: Marius Sachtikus, Bohuš Tomášek (Broken Rain), Rodo Petrus, Mirka Sliacka (Demonic-eyed)